KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
 

REHBERLİK TESTLERİ

BİREY OLMA SÜRECİNDE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
Sevinç Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, her öğrencimizin kendi içinde var olan potansiyeli fark etmesine ve bunu etkin bir şekilde kullanarak, yaşam becerileri kazanmasına yardımcı oluyor.

 

TEST VE ENVANTERLER
Test ve envanterleri tüm seviyelerdeki öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak psikolojik süreçlerinin araştırılması, değerlendirilmesi, bilişsel işlevlerin incelenmesi için özenle uyguluyoruz. Gerekli durumlarda öğrenci, öğretmen ve aile ile paylaşıyoruz.

YETENEK HARİTASI TESTİ
Çoklu Zeka Kuramına dayalı Yetenek Haritası testi ile öğrencilerimizin baskın yeteneklerini, ilgilerini ve yönelimlerini belirliyoruz.Yetenek Testinde yer alan 8 temel yetenek ve ilgi alanı;

  • Sözel / Dil Yeteneği ve İlgisi
  • Matematik / Mantık Yeteneği ve İlgisi
  • Görsel / Uzamsal Yeteneği ve İlgisi
  • Müzikal / İşitsel Yeteneği ve İlgisi
  • Sosyal Yeteneği ve İlgisi
  • Kişisel / Özedönük Yeteneği ve İlgisi
  • Bedensel / Kinestetik Yeteneği ve İlgisi
  • Doğa Yeteneği ve İlgisi

 

Yetenek Haritası sürecinde veli bilgilendirme semineri gerçekleştiriyor, uygulanan Yetenek Testinin raporunu “Yetenek ve İlgi Danışmanlığı” bireysel görüşmelerinde velilerimize sunuyoruz. Yetenek Haritası raporu ve öğretmen gözlemleri dikkate alınarak öğrencilerimizin Yetenek ve İlgi Akademisi dersleri ile kulüp dersleri seçimlerinde yönlendiriyoruz. Öğrencilerimizin yetenek ve ilgileri doğrultusunda gelişim göstermelerine imkan tanıyoruz.

 

 

 

SEVİNÇ YAŞ OLGUNLUĞU TESTİ
Sevinç Yaş Olgunluğu Testi ile Okul Öncesi eğitimine başlayacak olan öğrenci adaylarının, yaş seviyelerine göre okul olgunluklarını tespit ediyoruz. Öğrenci adaylarının bilişsel, sosyal ve duygusal açıdan düzeylerini belirledikten sonra desteklenmesi gereken alanlar için bilimsel yönlendirmeler yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

SEVİNÇ OKULA HAZIRBULUNUŞLUK TESTİ 

Sevinç Hazırbulunuşluk Testini anaokulu hazırlık sınıfı öğrencilerinin ilkokula başlama olgunluğunu tespit etmek amacıyla kullanıyoruz. Bu test ile öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal, açıdan düzeylerini tespit ediyor aynı zamanda öğrencinin yetenek ve el-göz koordinasyonu gerektiren becerilerini rapor olarak sunuyoruz.

 

 

 

SEVİNÇ BİREY VE EĞİTİM ANALİZİ 

Sevinç Birey ve Eğitim Analizi ile öğrencinin kişilik özelliklerini, öğrenme türünü ve baskın zeka alanlarını belirliyoruz. Testin sonucunda öğrenciye özel oluşturduğumuz rapor ile öğrencinin eğitim-öğretim hayatına ve geleceğine en doğru şekilde yön vermesini sağlıyoruz.

 

 

 

 

 

SEVİNÇ KARİYER ANALİZİ 

Sevinç Kariyer Analizi ile öğrencinin baskın zeka alanlarını, alan yeteneğini ve mesleki yönelimlerini belirliyoruz. Testin sonucunda öğrenciye özel oluşturduğumuz rapor ile öğrencinin doğru mesleği seçmesini, kariyerini ve geleceğini doğru planlamasını sağlıyoruz.

 

 

 

 

ÖĞRENCİYİ TANIMA ÇALIŞMALARI
Her sınıf seviyesine uygun öğrenciyi tanıma çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaların amacı öğrencilerin psikomotor, bilişsel, sosyal ve duygusal alanlarda güçlü oldukları ve desteklenmesi gereken yönlerinin belirlenmesi ve bu alanlara doğru şekilde yönlendirilmesidir.

 

BİREYSEL GELİŞİM TAKİBİ
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimimizin koordinatörlüğünde, sınıf ve branş öğretmenleri işbirliği ile öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini takip ediyoruz. Velilerimize öğrencilerimizin, bireysel gelişimlerini desteklemeleri amacıyla geri bildirimlerde bulunuyoruz

 

GRUP ÇALIŞMALARI
Ortak gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerimize çeşitli grup çalışmaları yaptırıyoruz. Öğrenciler, “Peer to Peer” / “Peer Collaboration” yöntemini uygulayarak, proje çalışmalarını öğretmen kontrolünden önce kendi aralarında değerlendirerek geliştirmeyi öğreniyorlar.

 

DEĞERLER EĞİTİMİ
Sevinç Kolejleri olarak, kuşaklar arası bağların güçlü olması adına değerleri ön plana çıkarmayı, ortak bakış açısına sahip bireylerle okulda uzlaşmacı bir ortam yaratmayı önemsiyoruz. Yerel ve evrensel değerlerin iç içe geçerek günlük okul hayatı içinde etkin yer bulması için değerleri disiplinler arası bir kapsamda ele alıyoruz. Değerler programımıza okuldaki tüm çalışanlarımızı dahil ediyoruz.

 

SINAV VE KARİYER REHBERLİĞİ
Sınava hazırlık sürecinde ortaokul öğrencilerine, liseye geçiş sistemi, lise türleri ve liseleri tanıtıyoruz. Öğrencilerin kendi yetenekleri ve istekleri doğrultusunda hedef belirlemelerini sağlıyoruz. Odaklanma ve dikkat dağınıklığını azaltma, sınav kaygısı, sınav stratejileri, test teknikleri vb. konularda rehberlik çalışmaları yapıyoruz. Tercih ve yerleştirme döneminde her öğrenciye özel Tercih Danışmanlığı veriyoruz.

 

MESLEK TANITIMLARI
Eğitim anlayışımızın ilk hedeflerinden biri de öğrencilerimizin iyi meslekler edinmeleridir. Ortaokul öğrencilerimize yıl içerisinde genel kapsamlı meslek tanıtımları yapıyoruz. Bu tanıtımda öğrenciler çeşitli meslek gruplarını detaylı olarak inceleme fırsatı buluyorlar. Bu tanıtımlar öğrencinin lise seçiminde kendisi için daha doğru hedefler belirlemesini sağlıyor.

 

MENTOR ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ
Her öğrencimize bir mentor öğretmen birebir danışmanlık yapıyor. Mentor öğretmenlik sistemi ile öğrencimizin bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimini izliyoruz. Mentor öğretmenimiz, öğrencisi ile ilgili izlenimlerini diğer branş öğretmenleri ve rehberlik birimiyle paylaşıyor. Öğrencimizin akademik başarısı; yazılı, deneme sınavı analizleri ve ödevleri dikkate alınarak değerlendiriliyor. Öğrenciye eksiklerini tamamlaması için ödev veriliyor ve katılması gereken ETAP’lara yönlendiriliyor.

 

SEVİNÇ VELİ AKADEMİSİ MERKEZİ (SEVAM)
SEVAM, velilerin kişisel gelişimlerini destekleyen, aile destek programımızdır. SEVAM’da yıl içerisinde çok yönlü seminerler düzenleniyoruz. SEVAM’a düzenli katılım sağlayan velilerimize, yıl sonunda “SEVAM Katılım Sertifikası” takdim ediyoruz.

 

VELİ E-BÜLTEN
Velilerimizin en çok merak ettikleri psikolojik içerikli konulardan oluşan bültenler hazırlıyoruz .Bültenlerimizi düzenli olarak velilerimize gönderiyoruz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

KURUMSAL

» HAKKIMIZDA» TANITIM» BAŞARILARIMIZ» KURUCUMUZDAN MESAJLAR» HABERLER» YAYINLAR» YÖNETİM KADROMUZ» FOTOĞRAFLAR» KATALOG» EĞİTİM ÖĞRETİM» VİDEOLAR» KVKK HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SEVİNÇ'TE YAŞAM

» KULÜPLER» REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK» BESLENME» ETKİNLİKLER» ÖĞRENCİ İŞLERİ» ULAŞIM» YAZ KIŞ SANAT SPOR OKULLARI» OKUL REHBERİ» GÜVENLİK» YETENEK VE İLGİ AKADEMİSİ» LITERATÜR» SAĞLIK

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Küçükbakkalköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Caddesi No: 24-38, 34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon : +90 216 386 05 05

Email : genelmudurluk@sevinc.k12.tr

PENCEREYİ KAPAT
Sevinç Koleji kampanya ve kayıt fırsatlarından mail ve sms yoluyla haberdar olmak istiyorum
Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini okudum anladım.
Açık rıza metnini okudum anladım.
FORMU GÖNDER
modal aç