KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
 

SAĞLIK

SAĞLIK

Dünya Sağlık Örgütünün Covid-19 hastalığını pandemi ilan etmesinin ardından Sevinç Eğitim Kurumları Kriz Yönetim Ekibi ve Sağlık Kurulu süreci yakından izledi.  Pandemi ilan edilmesinden önce Kampüsümüzde risk analizi ve eylem planı ‘’Bulaşıcı Hastalıkları Önleme’’ başlığı altında güncellendi. Takip eden pandemi döneminde de risk analizi ve eylem planı Koleje dönüş sürecini de kapsayacak şekilde güncellendi.

Kolejimizde bir yandan normalleşme çalışmaları devam ederken bir yandan da koruyucu önemler okul ortamını oluşturan tüm paydaşlar tarafından kararlı bir şekilde sürdürülmektedir.

Kolejimizde yürütülen tüm hijyen ve temizlik çalışmaları planlama-uygulama-kontrol etme-önlem alma aşamalarında sürekli olarak değerlendirilir. Oldukça dinamik olan pandemi sürecindeki gelişmeler doğrultusunda Okul Sağlığı ve Temizliği El Kitabımız da gerektikçe güncellenecek ve iletişim portalımızdan velilerimize ulaştırılacaktır.

Kolejimiz Giriş Alanlarında Aldığımız Önlemler

* Kolejimiz girişinde görünen yerlerde enfeksiyon kontrol önlemlerini hatırlatıcı afişler bulunmaktadır.

* Kampüs girişinde düzenli olarak ateş ölçümü yapılmaktadır.

* Ateşi yüksek olanlar içeriye kesinlikle alınmamakta, revire ya da sağlık kuruluşuna yönlendirilmektedir. 

* Ateşi 38.0 derece ve üstü olan öğrencilerimiz kursa gönderilmemelidir.

* Öğrencilerimizin veli tarafından kursa getirilip alındığı durumlarda ise olabildiğince 65 yaş altı ve kronik bir hastalığı olmayan kişilerin getirip götürmesi ve bu kişinin aynı kişi olması konusunda yönlendirme yapılacaktır.

* Bina girişlerine hijyen paspasları yerleştirilmiştir.

* Kurs binamızın içinde hijyen noktaları oluşturularak bu noktalarda dezenfektan stantları yer almaktadır.

* Kolejimize zorunlu haller dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Paket, evrak ve mal teslimatları kurs girişlerinde güvenliğe yapılmaktadır.

Kampüs İçinde Aldığımız Önlemler

* Tüm güncel bilgiler, gelişme ve alınan önlemler paydaşlarımızla paylaşılacak olup, öğrencilerimiz konuyla ilgili bilgilendirilmeye devam edilecektir.

* Tüm öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız maske takmaktadır.

* Yurt dışına seyahat edecek olan öğrenci, veli ve çalışanlarımızdan seyahatten döndükten sonraki ilk 14 gün içinde en yakın sağlık merkezine başvurmaları istenmektedir. 

* Eğitim Öğretim yılının başında tüm öğrencilerin Sağlık Bildirim Formları, Sağlık Birimlerinde arşivlenerek, özel sağlık durumu olan öğrenciler için gerekirse ilave önlemler alınacaktır. Bu hususları içeren yazılı onam formları tüm velilerimizden istenmektedir.

* Tüm öğrenci ve çalışanlarımızın yakın temasta olduğu kişiler arasında COVID-19 teşhis edilmesi durumunda bu bilgiyi yönetim ile paylaşması zorunludur.

* Virüsle ilgili bilgilendirici poster, maske kullanımı ve hijyene dikkat çeken uyarı posterleri kursun görünür yerlerine asılmış, sosyal mesafenin korunmasına yönelik dikkat çekici çıkartmalar zeminlere yapıştırılmıştır. Korunma ve önlem ile ilgili tüm hatırlatmalar titizlikle sürdürülecektir.

* Tüm çalışanlarımız konu ile ilgili eğitimler almış olup, öğrencilerimize de bilinçlendirme amaçlı eğitimler verilmektedir.

* Kampüsümüzün rutin temizliği güçlendirilerek, ekstra hijyenik olarak Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği şekilde 1/100 sulandırılmış sodyum hipoklorit içeren çamaşır suyu ile yapılmaktadır.

* Öğrencilerin, sınıflarda yerleri belli olacak ve gruplar karıştırılmayacaktır.

* Her teneffüs sonrası kapı kolları, musluklar ve tuvaletler dezenfekte edilecek, sınıf ve koridorlar havalandırılmaktadır.

* Kampüsümüz klima sistemlerinde düzenli filtre bakımları, asansörlerde fan bakımları, servis araçlarının klima filtre bakımları yapılmaktadır.

* Asansörler zorunlu bir durum olmadıkça kullanılması yasaktır.

* Sınıflarımızda öğretmen alanı zemin yönlendirmesi ile belirlenmiştir. Öğretmen ders esnasında belirlenen alanın dışına çıkmayacaktır.

* Tüm öğrenci ve çalışanlarımızın kişisel suluklarını getirmeleri konusunda yönlendirmeler yapılmıştır.

* Her yaşa uygun olarak rehberlik çalışmaları yapılıp, çocuklarımızın psikolojisi gözetilerek sosyal mesafeyi koruyabilmeleri için gerekli eğitimler verilmektedir.

Çalışanlarımız ile İlgili Aldığımız Önlemler

* Tüm çalışma alanlarına hatırlatma amaçlı enfeksiyon kontrol önleme afişleri, prosedürleri ve kullanıcı sayısı belirteçleri asılmıştır.

* Kampüsümüzde çalışan tüm personel, işlerinin ve çalışma alanlarının gerektirdiği kişisel koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

* Yakın temasta olduğu kişiler arasında COVID-19 teşhis edilen tüm çalışanlarımızın bu bilgiyi yönetim ile paylaşması zorunludur.

Bu önlemlere ek olarak resmi makamlar tarafından bildirilecek hususlar ve alınacak diğer önlemler de değerli öğrencilerimize, velilerimize, öğretmen ve çalışanlarımıza duyurulacaktır.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

KURUMSAL

» HAKKIMIZDA» TANITIM» BAŞARILARIMIZ» KURUCUMUZDAN MESAJLAR» HABERLER» YAYINLAR» YÖNETİM KADROMUZ» FOTOĞRAFLAR» KATALOG» EĞİTİM ÖĞRETİM» VİDEOLAR» KVKK HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SEVİNÇ'TE YAŞAM

» KULÜPLER» REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK» BESLENME» ETKİNLİKLER» ÖĞRENCİ İŞLERİ» ULAŞIM» YAZ KIŞ SANAT SPOR OKULLARI» OKUL REHBERİ» GÜVENLİK» YETENEK VE İLGİ AKADEMİSİ» LITERATÜR» SAĞLIK

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Küçükbakkalköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Caddesi No: 24-38, 34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon : +90 216 386 05 05

Email : genelmudurluk@sevinc.k12.tr

PENCEREYİ KAPAT
Sevinç Koleji kampanya ve kayıt fırsatlarından mail ve sms yoluyla haberdar olmak istiyorum
Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini okudum anladım.
Açık rıza metnini okudum anladım.
FORMU GÖNDER
modal aç