KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
 

YABANCI DİL

YABANCI DİL

ÇOK DİLLİ EĞİTİM PROGRAMI İLE ÖĞRENCİLERİMİZ İKİ DİL KONUŞUYOR

Her öğrencimizi global dünyanın bir bireyi olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türk ve Yabancı öğretmenlerle verdiğimiz Çok Dilli Eğitim Programımızda amacımız dili günlük hayatın içinde kullandırarak edindirmektir. Çok dilli eğitimde öğrenilen dili günlük hayatın içinde kullandırarak pekiştirmeyi amaçlıyoruz.  Bunun için eğitim ve öğretimin her alanında olduğu gibi, yabancı dil eğitiminde de öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak, farkına varmadan dil edinmelerini sağlıyoruz. Derslerimizde drama, oyun, resim, şarkı, münazara ve teknolojiyi kullanarak doğal öğrenme ortamları hazırlıyoruz. Bireysel Gelişim Eğitim Modelimiz doğrultusunda her öğrencimizin en etkin öğrenme stiline göre, derslerimizi o  doğrultudaki aktivitelerle zenginleştirip planlıyoruz.

 

İNGİLİZCE EĞİTİM HEDEFLERİMİZ:
İngilizce müfredatımızı Avrupa Dil Çerçevesi Programını (Common European Framework-CEFR) dikkate alarak hazırladık. Öğrencilerimizin İngilizce yabancı dil seviyelerini objektif değerlendirmek ve uluslar arası geçerliliği olan sertifikaya sahip olmalarını sağlamak için, haziran ayında Cambridge ESOL ve TOEFL Primary sınavlarını uyguluyoruz.

 

Hedeflerimiz;

  • Dört dil becerisini eşit derecede kazandırmak,
    (Okuma – yazma – dinlediğini anlama – konuşma)
  • CAMBRIDGE ESOL ve TOEFL Primary sınavlarında başarılı kılmak,
  • Proje ve yarışmalarda başarı elde etmelerini sağlamak.

 

 

ALMANCA DİL PROGRAMI

Tüm öğrencilerimize İngilizcenin yanı sıra anasınıfından itibaren 3. dil olarak Almanca dilini etkin biçimde öğretiyoruz. Almanca dil eğitiminde hedefimiz, öğrencilerimize öncelikle dili sevdirmek ve dil öğrenirken farklı kültürleri de tanımalarını sağlamak ve farkındalık yaratmaktır. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve öğrenmeyi zevkli hale getirmek de hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Almanca ders müfredatı etkinlik temelli olarak hazırlanmaktadır, öğrencilerimize ilerleyen yıllarda Almanya’da liselerden burs alabilecekleri, üniversiteler ile işbirlikleri yapabilecekleri ve Goethe Institut’ den sertifika alabilecekleri fırsatlar sunulmaktadır.
Sevinç Kolejinde 7. sınıfı tamamlayan Almanca dil düzeyi beklentisi Goethe Institut FIT İn Deutsch sınavı için A1/A2 dir. Program, uluslararası sertifika kazandıran bir sistem üzerine kurgulanmıştır. Sevinç Koleji lise mezunlarının Almanca dil düzeyi beklentisi Goethe Institut FIT İn Deutsch sınavı için A2/B1’ dir.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

KURUMSAL

» HAKKIMIZDA» TANITIM» BAŞARILARIMIZ» KURUCUMUZDAN MESAJLAR» HABERLER» YAYINLAR» YÖNETİM KADROMUZ» FOTOĞRAFLAR» KATALOG» EĞİTİM ÖĞRETİM» VİDEOLAR» KVKK HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SEVİNÇ'TE YAŞAM

» KULÜPLER» REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK» BESLENME» ETKİNLİKLER» ÖĞRENCİ İŞLERİ» ULAŞIM» YAZ KIŞ SANAT SPOR OKULLARI» OKUL REHBERİ» GÜVENLİK» YETENEK VE İLGİ AKADEMİSİ» LITERATÜR» SAĞLIK

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Küçükbakkalköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Caddesi No: 24-38, 34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon : +90 216 386 05 05

Email : genelmudurluk@sevinc.k12.tr

PENCEREYİ KAPAT
Sevinç Koleji kampanya ve kayıt fırsatlarından mail ve sms yoluyla haberdar olmak istiyorum
Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini okudum anladım.
Açık rıza metnini okudum anladım.
FORMU GÖNDER
modal aç